Program Obozu 2019

Uczestnicy będą podzieleni na 4 grupy wiekowe, a w przypadku zbliżonego wieku większości uczestników, będziemy wprowadzać kategorie specjalistyczne- ruchu, wokalu i aktorstwa.

Jak wygląda dzień obozowy?

Wszystkie grupy będą mieć codziennie 4 zajęcia. Aktorstwo, taniec, wokal, aktorstwo. Część zajęć odbywać się będzie w plenerze, by Uczestnicy mogli korzystać ze słońca, natury i przestrzeni.

1 zajęcia to 2 godziny lekcyjne. Dziennie 2 bloki po 4h lekcyjne. Blok 2 zajęć po śniadaniu i blok 2 zajęć po obiedzie.

Razem 6 godzin zegarowych zajęć dziennie, oprócz czasu zaplanowanych wycieczek, których przygotowaliśmy kilka na ten obóz. Wyjście do Parku Miniatur, wyjście do Muzeum Minerałów. Wyjście na Łysice będzie uzależnione od warunków pogodowych. Planujemy też niespodzianki. Po kolacji będziemy całą grupą mieć zabawy rekreacyjne, lub projekcje artystyczne, albo gry zespołowe. Na koniec obozu organizujemy pokaz artystyczny wszystkich grup uczestników i po pokazie uroczyste zakończenie obozu z bankietem na świeżym powietrzu, przy ognisku.

Bloki Warsztatowe

LETNIA AKADEMIA TEATRU proponuje 4 bloki warsztatowe. Mamy warsztat wokalny, taneczny i dwa aktorskie. Obozowicze z zakresu aktorstwa będą mieli dwa różne warsztaty. Jeden warsztat bardziej nakierowany na słowo i wszystko, co się z nim wiąże, drugi warsztat nakierowany na wyrażanie emocji i wszystko, co się z tym wiąże.

Warsztat aktorski – Emocje:
Blok obejmuje ćwiczenia grupowe, indywidualne i zespołowe z zakresu improwizacji scenicznych, elementarnych zadań aktorskich, zasad budowania postaci scenicznej, zasad gry na scenie,techniki budowania roli (psychologiczne, plastyczne, muzyczne). Będziemy tworzyć krótkie etiudy: solowe, w parach, w większych grupach według własnych założeń i pomysłów. Podczas przeglądów etiud będziemy obserwować się nawzajem i rozmawiać o każdej z nich.

Warsztat aktorski – Słowo:
Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami pracy z tekstem, prawidłowej analizy tekstu dramatycznego. lirycznego, komediowego. Będą mogli spróbować swoich sił w interpretacji wybranych dzieł literackich i dramatycznych. Będziemy pracować też nad krótkimi scenkami dialogowymi. Uczestnicy będą mogli sami tworzyć takie dialogi. Jest możliwość pracy nad tekstami, które przywiozą uczestnicy na obóz.

Warsztat pracy z głosem – Wokalny:
Zarówno śpiewający, jak i nieśpiewający uczestnicy znajdą w tym bloku wiele ciekawych elementów.

Obozowicze będą mieli możliwość:

 • pod szlifować swoją dykcje i artykulacje,
 • poznać i poćwiczyć zasady emisji głosu,
 • nauczyć się prawidłowo oddychać przy emisji,
 • ćwiczyć usprawnianie aparatu mowy,
 • kontrolować głos jego brzmienie i głośność,
 • doskonalić poczucie rytmu,
 • kształcić pamięć muzyczną i  słuch.

Na zajęciach zajmiemy się ogólnym umuzykalnieniem poprzez pracę nad głosem, zdobywaniem umiejętności wokalnych, umiejętności dotyczących pracy indywidualnej oraz pracy w zespole wokalnym. Preferujemy indywidualne podejście do młodego adepta sztuk scenicznych z uwzględnieniem własnych preferencji wobec kierunku zajęć. Otwartych na śpiew zachęcamy do przygotowania utworu muzycznego, celem uzyskania uwag i zwrócenia głosu w odpowiednim kierunku, natomiast mniej wokalnym, prysznicowym melomanom zapewniamy profesjonalne zajęcia z zakresu higieny i emisji głosu mówionego. Każdy Uczestnik otrzyma indywidualne wskazówki, nad czym powinien pracować po obozie. Można przywozić własne podkłady muzyczne, aby pracować nad wybranymi przez uczestników utworami.

Warsztat taneczny – Taniec:
Uważamy, ze taniec jest dla każdego. Zwłaszcza dla artysty scenicznego.
Dlatego LETNIA AKADEMIA TEATRU proponuje blok warsztatowy tańca i ruchu.

Uczestnicy będą mieli możliwość:

 • uruchomić świadomość pracy z ciałem,
 • poznać elementy kilku technik tańca,
 • nauczyć się poruszać na scenie,
 • dowiedzieć się co to jest koordynacja, dynamika, jakość ruchu,
 • poszaleć przy dobrej muzyce.

Nasza wykwalifikowana kadra jest mocno nakierowana na pedagogiczne podejście do dzieci i młodzieży. Dlatego wszyscy wspólnie pracujemy również nad celem jakim jest – Budowanie zespołu. Wstępne zajęcia integracyjne, mające na celu zbudowanie zaufania w zespole teatralnym i lepszego poznania potencjalnego partnera scenicznego, wyzwalające wyobraźnię oraz pozwalające zdobyć odwagę przed publicznymi występami. Mocny zespół aktorski zbudowany z grupy często nieznających się osób to klucz do sukcesu w podejmowaniu scenicznych wyzwań.

Close Menu