Najczęściej zadawane pytania:

Dziecko na stałe przyjmuje leki – czy ktoś będzie nadzorował ich podawanie? Podczas zgłaszania dziecka na obóz proszę powiadomić nas o jego chorobach lub przypadłościach, abyśmy mogli właściwie dobrać program, a także przygotować się do właściwej opieki. Opis chorób i przyjmowanych leków powinien być zamieszczony na karcie kwalifikacyjnej ze wskazaniem właściwego dawkowania. Leki wraz z wytycznymi na temat ich podawania są zbierane przez wychowawców pierwszego dnia. Leki są podawane pod kontrolą lekarza obozowego przez wychowawców.

Czy rodzeństwo lub dzieci, które się znają, mogą być razem w pokoju? Przydzielaniem pokoju na obozie zajmuje się kierownik obozu. Podstawowym kryterium podziału uczestników jest płeć, więc rodzeństwo mieszane nie będzie zakwaterowane razem. Pozostałe prośby dotyczące zakwaterowania można nam zgłaszać przed obozem mailowo – wszystkie staramy się spełniać. Dzieci, które nie jadą na obóz z rodzeństwem lub koleżanką/kolegą, zostaną zakwaterowane w pokoju ze swoimi rówieśnikami, najczęściej z dziećmi ze swojej grupy obozowej.

Dziecko jest na specjalnej diecie – czy może pojechać na obóz?
Przyjmujemy uczestników będących na różnych dietach. W przypadku, jeśli Państwa dziecko podlega specjalnej diecie, prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym biurem. Wówczas udzielimy informacji, który z naszych ośrodków spełnia wymagania konkretnej diety.

Czy dzieci otrzymują wodę do picia pomiędzy posiłkami?
Woda jest dostępna przez całą dobę u kierownika obozu lub kadry. W jadalni również jest dostępna herbata i kawa.

Czy obóz jest zgłoszony do kuratorium?
Tak, wszystkie obozy są zgłoszone do kuratorium. Jeśli potrzebują Państwo potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia wypoczynku przez kuratorium oświaty, proszę skontaktować się z naszym biurem.

Dziecko jest pełnoletnie – czy konieczne jest wypełnianie karty kwalifikacyjnej?
Tak, każdy Uczestnik obozu musi mieć wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Jest to dokument niezbędny do uczestnictwa w obozie. Kartę
w całości może wypełnić rodzic. Ważne, aby zaznaczyć informacje na temat wszystkich chorób, uczuleń i przyjmowanych leków, gdyż to pozwoli na najlepszą opiekę nad dzieckiem w trakcie obozu.

Close Menu